Tek Ağaçlı Bahçe, Çukurova, Adana

Hakkında şiirler, romanlar, öyküler yazılmış sonsuz bir ovadır Çukurova. Uçsuz bucaksız yayılan toprak yaz mevsiminin sıcaklığında sayısız yazgıya tanık olmuştur. İnsan tıpkı yalnız bir ağaç gibi toprağa tutunarak var olmuştur. (Fotoğraf: Ateş Alpar)

La Buleria'da Gece'nin Sonu, Granada, İspanya

Granada şehrinin üç tepesinden biri olan Sacramonte, tarihte kent merkezinde barındırılmayan Çingenelerin ev olarak kullandığı mağaralarıyla bilinir. Bu mağara evler, bölgenin turizme açılmasıyla birlikte birer birer flamenko barlarına dönüştü. Doğduğu mağarada tıpkı duvarda asılı resimdeki annesi gibi flamenko yapan Antonio'nun işlettiği La Buleria isimli bar ise turistik şovların ardından Çingenelerin geceyi bitirmek için uğradıkları son mekan durumunda. (Fotoğraf: Ulaş Tosun)

Tuz Gölü, Gökçeada

Aydıncık ve Kefalos plajının ortasında yer alan Tuz Gölü, her iki taraftan rüzgarın yığdığı kum seddinin ortasında oluşmuştur. Gölde bulunan çamurun da halk arasında cilde ve bazı hastalıklara iyi geldiğine inanılır. (Fotoğraf: İlknur Can)

Renkli Temas, İstanbul

2014 yılındaki LGBTİ 12. Onur Yürüyüşü'nde İstiklal Caddesi'nde heyecanlı, hareketli ve renkli sahnelere tanık olunmuştu. O yıl 'temas' başlığıyla organize edilen LGBTİ'lerin hak mücadelelerinin ve taleplerinin gündeme taşındığı Onur Haftası katılımcıların yürüyüşüyle son buldu. (Fotoğraf: Sakine Yıldıran)

Hacı Bektaş'ta Semah, Nevşehir

Semah dönmek bir yerde evreni temsil eder, evrenin durmadan dönüşünü. Canlar ise kanatlarını açıp uçmak isteyen turnalar gibi pirin huzurunda göğe yükselir. (Fotoğraf: Kasım Gümüş)

Kaçak Gelin, Alaçatı

Alaçatı'nın özel bir plajında sahibinden yoksun bir gelinlik yer alıyor. Özel bir çekim için plaja gelen gelin ve damat anlaşmazlığa düşüp tartışınca gelin beyaz gelinliği çıkarıp atmış ve terk etmiş plajı. Bir hafta bekleyen plaj çalışanları kimse gelmeyince gelinliği plaja asmışlar. (Fotoğraf: Tolga ildun)

İstanbul'un Leylek Vakti

 

Kışa yakalanmamak için ağustos ortalarında Avrupa'dan Afrika' ya göçe başlayan leyleklerin İstanbul'da kalan nadir dinlenme alanlarından biri de Kınalıada'dır. Adanın henüz yerleşim olmayan üst bölgelerdeki yüksek ağaçlarda bir gece konaklayan leylekler günün ilk ışıklarıyla tekrar gökyüzüne havalanır.(Fotoğraf: Ulaş Tosun)