Duvardaki Gölge, Adana

Adana'nın Kiremithane Mahallesi'nde kıyıda kalan yaşamların hikayeleri mahallenin kendi sıcaklı içinde sürüyor. Hatta kimi zaman bu hikayeler evlerin duvarlarına yansıyor. (Fotoğraf: Dicle Su Bolkan) 

Duvar Yazısı, Tarsus

Suriye savaşıyla birlikte özellikle Türkiye'nin güney kentlerinin sosyolojisi etkilendi. Göç etmek zorunda olanlar yerleştikleri şehirlerde yaşam mücadelesine girdiler. Kültürler daha da kozmopolit bir hal alınca kentlerin duvarlarında Türkçe yazıların yanında Arapça yazılar da görünmeye başladı. (Fotoğraf: Gökhan Taşbaş)

Dövüş, Adana

Adana'da bulunan Hürriyet Mahallesi'nde, yasaklı olan köpek dövüşü geceleri gizli saklı yapılıyor. Gece vakti zifiri sokaklarda ölüm yol alıyor. (Fotoğraf: Ateş Alpar)

Tüplü Saray, İstanbul

Edirnekapı'daki Tekfur Sarayı, uzun bir dönem Bizans İmparatorluğu'na hizmet etmiş olan Blahernai Sarayı'nın ayakta kalan son parçasıdır. Tartışmalı restorasyonu sonrası saray alanı otopark olarak kullanılıyor. Bir de saraya sırtını yaslayan tüpçünün tüpleri sıralanıyor. (Fotoğraf: İlker Turan)

Mevsimlik Hayatlar, Mersin

Genellikle Ş.Urfa'dan Mersin'e mevsimlik tarım işçisi olarak gelenler derme çatma çadırlarda yaşıyorlar. Eğitimi yarım kalan çocuklar da aileleriyle birlikte geliyor. Uzun çalışma saatleriyle, oyundan, okuldan uzak işçi çocuklarla, sosyal güvencesiz, sağlıksız yaşama zorlanıyorlar. (Fotoğraf: Ali Osman Abalı)